SIKÇA SORULAN SORULAR
UYAP Uzaktan eğitimleri alabilmek için öncelikle UYAP üzerinde unvana uygun bir rol tanımlaması yapılması gerekmektedir. Üzerinde rol tanımlaması olmayan kullanıcılar ilgili bilgi işlem bürolarında unvanlarına uygun rol almaları gerekmektedir. Rol aldıktan 2 gün sonra sistem aktif hale gelmektedir. Aktif hale geldikten sonra kullanıcı adı ve poralınızla sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme ilk defa giren kullanıcılar UYAP Uzaktan Eğitim Bilişim Sistemi web sayfasında bulunan Şifremi Unuttum tuşa ile yeni bir şifre alabilirler. Eğitimleri alabilmeniz için bilgisayarınız Flash Player programının yükle olması gerekmektedir.
Talep halinde UYAP Uzaktan Eğitim kullanıcılarına bitirdikleri eğitimlere dair Genel Müdürlüğümüz e-imzalı belge verilmektedir.
UYAP Uzaktan Eğitim kullanıcı adı Adalet Bakanlığı çalışanları için ABSİCİLNO olarak tanımlanmıştır. http://uyapegitim.adalet.gov.tr adresi üzerinden Şifremi Unuttum tuşu aracılığıyla yeni şifre alabilirsiniz. Şifremi Unuttum tuşuna tıkladıktan şayet "Kullanıcı Kodu Bulunamadı" uyarısı alıyorsanız lütfen rol alınız.
Eğer bu uyarıyı alıyorsanız ve daha önce giriş yaptıysanız sistemi uzun süre kullanmadığınız için kullanıcınız pasif duruma düşmüştür. Aktif hale getirmek için uzaktan.egitim@adalet.gov.tr adresine mail atmeniz gerekmektedir. Daha önce hiç giriş yapmamış iseniz ve yine bu uyarıyı alıyorsanız UYAP Rolü almanız gerekmektedir.
Eğitim talebinizi uzaktan.egitim@adalet.gov.tr adresine sicil numaranızı, adınızı, soyadınızı ve talep ettiğiniz eğitimleri belirtmek suretiyle mail atınız. Mail attıktan bir gün sonra talep ettiğiniz eğitimler tarafınıza atanmaktadır.
UYAP rolünüze uygun eğitimleri talep edebileceğiniz gibi UYAP Uzaktan Eğitim web sitesindeki Eğitim Kataloğundaki herhangi bir eğitimi de talep edebilirsiniz.
UYAP Uzaktan Eğitim Bilgi Sisteminde bulunan sanal sınıf eğitimlerini açabilmek için BURAYA TIKLAYARAK bir defaya mahsusu sanal sınıf oturumlarının açıldığı uygulamaya indirmeniz gerekmektedir.
Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü | 2018