6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNUNA UYUMLULUK EĞİTİMİ
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa Uyumluluk Uzaktan Eğitimi, merkez ve taşra teşkilatında görevli Hâkim, Cumhuriyet Savcısı ve personele atanmıştır. Bu eğitimlere UYAP Uzaktan Eğitim Bilgi Sistemi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Aşağıdaki UYAP Uzaktan Eğitim Giriş Yollarından herhangi biriyle eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz.

1- Portal sayfası üzerinden e-imza ile giriş yaptıktan sonra UYAP Bağlantıları altında yer alan Uzaktan Eğitim linkine tıklayarak uzaktan eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (İntranet üzerinden giriş yapılabilir.)
2- Bu eğitim için “Eğitim Atama” maili tüm kullanıcılara @adalet.gov.tr uzantılı mail adresine gönderilmiştir. Bu mail içerisinde eğitime şifresiz giriş yapacağınız link bulunmaktadır. İlgili link üzerinden eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (Mail gelmemiş ise 1. veya 3. Giriş yollarından biriyle eğitime ulaşabilirsiniz.) (Hem internet hem de intranet üzerinden giriş yapılabilir.)
3- https://uyapegitim.adalet.gov.tr adresi üzerinden (Kullanıcı Adı: absicil, Parola: Uzaktan Eğitim Parolanız) giriş yaparak eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (İnternet üzerinden giriş yapılabilir.)

UYAP Uzaktan Eğitim Yöneticisi
Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018