E-DURUŞMA UZAKTAN EĞİTİMİ İLGİLİ PERSONELE ATANMIŞTIR.
E-duruşma sistemi, pilot olarak belirlenen Ankara Batı Adliyesinde Tüketici, İcra Hukuk ve Kadastro mahkemelerinde 15.09.2020 tarihinden itibaren kullanılmaktadır. E-Duruşma sisteminin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında İstanbul, İstanbul Anadolu, Bakırköy ve Ankara Adliyesi Tüketici Mahkemelerinde E-Duruşma kullanıma açılacaktır. Bu kapsamda bu mahkemede görev yapan personele E-duruşma Uzaktan Eğitimi atanmıştır. Bu eğitime UYAP Uzaktan Eğitim Bilgi Sistemi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Aşağıdaki UYAP Uzaktan Eğitim Giriş Yollarından herhangi biriyle eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz.

1- Portal sayfası üzerinden e-imza ile giriş yaptıktan sonra UYAP Bağlantıları altında yer alan Uzaktan Eğitim linkine tıklayarak uzaktan eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (İntranet üzerinden giriş yapılabilir.)
2- Bu eğitim için “Eğitim Atama” maili tüm kullanıcılara @adalet.gov.tr uzantılı mail adresine gönderilmiştir. Bu mail içerisinde eğitime şifresiz giriş yapacağınız link bulunmakta ve mail ekinde e-duruşma kullanma kılavuzu yer almaktadır. İlgili link üzerinden eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (Hem internet hem de intranet üzerinden giriş yapılabilir.)
3- https://uyapegitim.adalet.gov.tr adresi üzerinden (Kullanıcı Adı: absicil, Parola: Uzaktan Eğitim Parolanız) giriş yaparak eğitim sayfanıza ulaşabilirsiniz. (İnternet üzerinden giriş yapılabilir.)

UYAP Uzaktan Eğitim Yöneticisi
Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı | 2018